$ 50.000 Tianjin 2016



Internettet er en uudtømmelig kilde til viden, også når det drejer sig om $ 50.000 Tianjin 2016. Århundreder og århundreder af menneskelig viden om $ 50.000 Tianjin 2016 er blevet hældt og bliver stadig hældt ind i nettet, og det er netop derfor, at det er så vanskeligt at få adgang til det, da vi kan finde steder, hvor det kan være vanskeligt eller endog upraktisk at navigere. Vores forslag går ud på, at De ikke skal lide skibbrud i et hav af data om $ 50.000 Tianjin 2016, og at De hurtigt og effektivt skal kunne nå frem til alle visdommens havne.

Med dette mål for øje har vi gjort noget, der går ud over det indlysende, og vi har indsamlet de mest opdaterede og bedst forklarede oplysninger om $ 50.000 Tianjin 2016. Vi har også indrettet den på en måde, der gør den let at læse, med et minimalistisk og behageligt design, der sikrer den bedste brugeroplevelse og den korteste indlæsningstid. Vi gør det nemt for dig, så det eneste, du skal bekymre dig om, er at lære alt om $ 50.000 Tianjin 2016! Så hvis du mener, at vi har nået vores mål, og du allerede ved, hvad du ville vide om $ 50.000 Tianjin 2016, vil vi meget gerne have dig tilbage på dette rolige hav af sapientiada.com, når din videnshunger er vakt igen.

Den $ 50.000 Tianjin 2016 var en kvinders tennisturnering i Tianjin . Den hartplads turnering var en del af ITF Women 's Circuit 2016 og fandt sted fra maj 22-29, 2016.

singler

Såningsliste

Ingen. Spiller Runde nået

01. JapanJapan Hiroko Kuwata 16. runde
02. Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Liu Fangzhou Semifinaler
03. JapanJapan Riko Sawayanagi 16. runde
04. plads SydkoreaSydkorea Jang Su-jeong 16. runde
Ingen. Spiller Runde nået
05. RuslandRusland Anastassija Piwowarowa Kvartfinaler

06. Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Lu Jingjing Kvartfinaler

07. HvideruslandHviderusland Aryna Sabalenka sejr

08. plads Forenede StaterForenede Stater Danielle Lao Kvartfinaler

Forklaring af symboler

  • r = pensioneret
  • d = diskvalifikation
  • hvor = walkover

Resultater

Første runde   16. runde   Kvartfinaler   Semifinaler   endelig
1  JapanJapan H. Kuwata 3 7. 6.                        
Spørgsmål  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina H. Tang 6. 6 4 3   1  JapanJapan H. Kuwata 3 6. 4. plads
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina S. Peng 6. 6.    Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina S. Peng 6. 4. plads 6.  
 ThailandThailand P. Plipuech 2 2      Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina S. Peng 4. plads 2
 RuslandRusland A. Tarasova 6. 6.   7.  HvideruslandHviderusland A. Sabalenka 6. 6.  
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina A. Gai 4. plads 4. plads    RuslandRusland A. Tarasova 4. plads 3  
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina X. søn 4. plads 1   7.  HvideruslandHviderusland A. Sabalenka 6. 6.  
7.  HvideruslandHviderusland A. Sabalenka 6. 6.     7.  HvideruslandHviderusland A. Sabalenka 6. 0 6.
3  JapanJapan R. Sawayanagi 6. 6.    Forenede StaterForenede Stater L. Albanese 3 6. 2  
Spørgsmål  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina X. Jiang 1 4. plads   3  JapanJapan R. Sawayanagi 3 3  
 Forenede StaterForenede Stater J. Cako 1 4. plads    Forenede StaterForenede Stater L. Albanese 6. 6.  
 Forenede StaterForenede Stater L. Albanese 6. 6.      Forenede StaterForenede Stater L. Albanese 7. 6.
 AustralienAustralien A. Bai 4. plads 7. 4. plads   8. plads  Forenede StaterForenede Stater D. Lao 6 4 4. plads  
 ThailandThailand N. Lertpitaksinchai 6. 5 6.    ThailandThailand N. Lertpitaksinchai 6. 6 6 0  
 Hong KongHong Kong L. Zhang 3 1   8. plads  Forenede StaterForenede Stater D. Lao 4. plads 7. 6.  
8. plads  Forenede StaterForenede Stater D. Lao 6. 6.     7.  HvideruslandHviderusland A. Sabalenka 5 6. 6.
6.  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina J. Lu 7. 4. plads    SerbienSerbien N. Stojanovi 7. 3 1
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina D. Zhao 6 4 0 r   6.  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina J. Lu 6. 6.  
 SlovakietSlovakiet M. Honová 7. 6.    SlovakietSlovakiet M. Honová 3 0  
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina R. Tian 6 5 4. plads     6.  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina J. Lu 6. 4. plads 3
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina F. Xun 4. plads 2    SerbienSerbien N. Stojanovi 4. plads 6. 6.  
 SerbienSerbien N. Stojanovi 6. 6.    SerbienSerbien N. Stojanovi 6. 6.  
Spørgsmål  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Y. Zhang 4. plads 1   4. plads  SydkoreaSydkorea S.-j. Røv 4. plads 0  
4. plads  SydkoreaSydkorea S.-j. Røv 6. 6.      SerbienSerbien N. Stojanovi 6. 3 6.
5  RuslandRusland A. Piwowarowa 6. 6.   2  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina F. Liu 4. plads 6. 1  
 RuslandRusland E. Yashina 2 2   5  RuslandRusland A. Piwowarowa 7. 6.  
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina J. Kang 6. 1 0    BulgarienBulgarien A. Najdenova 5 4. plads  
 BulgarienBulgarien A. Najdenova 2 6. 6.     5  RuslandRusland A. Piwowarowa 4. plads 0 r
Spørgsmål  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina J. Chen 6. 7.   2  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina F. Liu 6. 1  
Toilet  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina J. Lu 3 5   Spørgsmål  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina J. Chen 1 4. plads  
 UsbekistanUsbekistan O. Omonmurodova 0 0   2  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina F. Liu 6. 6.  
2  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina F. Liu 6. 6.    

Dobbelt

Såningsliste

Ingen. parring Runde nået

01. ThailandThailand Nicha Lertpitaksinchai Peangtarn Plipuech
ThailandThailand 
Kvartfinaler
02. Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Tian Ran You Xiaodi
Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
Semifinaler
03. JapanJapan Hiroko Kuwata Riko Sawayanagi
JapanJapan 
Semifinaler
04. plads Forenede StaterForenede Stater Jacqueline Cako Danielle Lao
Forenede StaterForenede Stater 
Kvartfinaler

Forklaring af symboler

  • r = pensioneret
  • d = diskvalifikation
  • hvor = walkover

Resultater

Første runde   Kvartfinaler   Semifinaler   endelig
1  ThailandThailand N. Lertpitaksinchai P. Plipuech
 ThailandThailand 
6. 7.        
 SlovakietSlovakiet M. Honová A. Tarasova
 RuslandRusland 
4. plads 5     1  ThailandThailand N. Lertpitaksinchai P. Plipuech
 ThailandThailand 
3 4. plads  
Toilet  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina J. Kang F. Liu
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
4. plads 2    Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina W. Liu J. Lu
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
6. 6.  
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina W. Liu J. Lu
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
6. 6.        Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina W. Liu J. Lu
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
6. 7.  
3  JapanJapan H. Kuwata R. Sawayanagi
 JapanJapan 
6. 2 [10]     3  JapanJapan H. Kuwata R. Sawayanagi
 JapanJapan 
4. plads 5  
 BulgarienBulgarien A. Najdenova A. Sabalenka
 HvideruslandHviderusland 
4. plads 6. [4]     3  JapanJapan H. Kuwata R. Sawayanagi
 JapanJapan 
4. plads 6. [10]  
 SydkoreaSydkorea Ingen. Kim Q. Ye
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
6. 6.    SydkoreaSydkorea Ingen. Kim Q. Ye
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
6. 0 [6]  
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina J. Chen D. Zhao
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
3 2        Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina W. Liu J. Lu
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
6. 0 [4]
Toilet  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Y. Li Y. Wang
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
6. 5 [10]     Toilet  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Y. Li Y. Wang
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
1 6. [10]
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina F. Xun Y. Zhang
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
3 7. [7]     Toilet  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Y. Li Y. Wang
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
4. plads 6. [10]    
 MexicoMexico S. Leon J. Wacnik
 Forenede StaterForenede Stater 
2 4. plads   4. plads  Forenede StaterForenede Stater J. Cako D. Lao
 Forenede StaterForenede Stater 
6. 4. plads [2]  
4. plads  Forenede StaterForenede Stater J. Cako D. Lao
 Forenede StaterForenede Stater 
6. 6.       Toilet  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Y. Li Y. Wang
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
w. O.
 RuslandRusland A. Piwowarowa N. Stojanovi
 SerbienSerbien 
6. 7.     2  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina R. Tian X. Dig
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
 
 UsbekistanUsbekistan O. Omonmurodova L. Zhang
 Hong KongHong Kong 
4. plads 6 6      RuslandRusland A. Piwowarowa N. Stojanovi
 SerbienSerbien 
6 5 7. [8.]  
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Y. Sheng E. Yashina
 RuslandRusland 
2 3   2  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina R. Tian X. Dig
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
7. 5 [10]  
2  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina R. Tian X. Dig
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
6. 6.    

Weblinks og kilder

Opiniones de nuestros usuarios

Kasper Carlsen

For dem som mig, der søger oplysninger om $ 50.000 Tianjin 2016, er dette et meget godt valg., God artikel om $ 50.000 Tianjin 2016, Godt indlæg

Mia Hansen

Det er altid godt at lære noget. Tak for artiklen om $ 50.000 Tianjin 2016.

Sofie Pedersen

Godt indlæg om $ 50.000 Tianjin 2016., Til dig, der som mig leder efter oplysninger om $ 50.000 Tianjin 2016., God artikel

Inger Mathiasen

For dem som mig, der søger oplysninger om $ 50.000 Tianjin 2016, er dette et meget godt valg., God artikel om $ 50.000 Tianjin 2016, Godt indlæg