$ 50.000 Suzhou 2016



Internettet er en uudtømmelig kilde til viden, også når det drejer sig om $ 50.000 Suzhou 2016. Århundreder og århundreder af menneskelig viden om $ 50.000 Suzhou 2016 er blevet hældt og bliver stadig hældt ind i nettet, og det er netop derfor, at det er så vanskeligt at få adgang til det, da vi kan finde steder, hvor det kan være vanskeligt eller endog upraktisk at navigere. Vores forslag går ud på, at De ikke skal lide skibbrud i et hav af data om $ 50.000 Suzhou 2016, og at De hurtigt og effektivt skal kunne nå frem til alle visdommens havne.

Med dette mål for øje har vi gjort noget, der går ud over det indlysende, og vi har indsamlet de mest opdaterede og bedst forklarede oplysninger om $ 50.000 Suzhou 2016. Vi har også indrettet den på en måde, der gør den let at læse, med et minimalistisk og behageligt design, der sikrer den bedste brugeroplevelse og den korteste indlæsningstid. Vi gør det nemt for dig, så det eneste, du skal bekymre dig om, er at lære alt om $ 50.000 Suzhou 2016! Så hvis du mener, at vi har nået vores mål, og du allerede ved, hvad du ville vide om $ 50.000 Suzhou 2016, vil vi meget gerne have dig tilbage på dette rolige hav af sapientiada.com, når din videnshunger er vakt igen.

Den $ 50.000 Suzhou 2016 var en kvinders tennisturnering i Suzhou (Anhui) . Hardcourt-turneringen var en del af ITF Women's Circuit 2016 og fandt sted fra 16. til 23. oktober 2016.

singler

Såningsliste

Ingen. Spiller Runde nået

01. PolenPolen Magda Linette 16. runde
02. TysklandTyskland Tatiana Maria Kvartfinaler
03. Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Han Xinyun 1 runde
04. plads Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Wang Yafan endelig
Ingen. Spiller Runde nået
05. Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Zhu Lin 1 runde

06. ThailandThailand Luksika Kumkhum 16. runde

07. KalkunKalkun pek Soylu 1 runde

08. UsbekistanUsbekistan Sabina Sharipova 1 runde

Forklaring af symboler

  • r = pensioneret
  • d = diskvalifikation
  • hvor = walkover

Resultater

Første runde   16. runde   Kvartfinaler   Semifinaler   endelig
1  PolenPolen M. Linette 6. 6.                        
 NorgeNorge M. Stokke 3 1   1  PolenPolen M. Linette 6. 3 r
 JapanJapan H. Kuwata 6. 7.    JapanJapan H. Kuwata 4. plads 5  
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina F. Xun 2 5      JapanJapan H. Kuwata 5 6 2
 PolenPolen K. Piter 6. 5 6.    PolenPolen K. Piter 7. 7.  
Toilet  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina A. Gai 0 7. 1    PolenPolen K. Piter 6. 3 6.  
 SerbienSerbien N. Stojanovi 6. 6.    SerbienSerbien N. Stojanovi 4. plads 6. 4. plads  
7.  KalkunKalkun JEG. Soylu 2 4. plads      PolenPolen K. Piter 5 4. plads
4. plads  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Y. Wang 6. 6.   4. plads  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Y. Wang 7. 6.  
 ThailandThailand N. Lertpitaksinchai 4. plads 1   4. plads  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Y. Wang 6. 6.  
Q  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina X. søn 4. plads 6. 6.   Q  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina X. søn 3 2  
LL  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina X. Jiang 6. 1 1     4. plads  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Y. Wang 7. 6.
Toilet  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina To 6. 2 6 4    Kinesisk TaipeiKinesisk Taipei Y.-h. Lee 5 3  
 Kinesisk TaipeiKinesisk Taipei Y.-h. Lee 4. plads 6. 7.    Kinesisk TaipeiKinesisk Taipei Y.-h. Lee 7. 6.  
 SydkoreaSydkorea N.-l. Han 5 r   6.  ThailandThailand L. Kumkhum 5 4. plads  
6.  ThailandThailand L. Kumkhum 7.     4. plads  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Y. Wang 6. 2 1
5  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina L. Zhu 1 6. 4. plads    Kinesisk TaipeiKinesisk Taipei K.-c. Chang 4. plads 6. 6.
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina C. Liu 6. 2 6.    Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina C. Liu 6. 6.  
Q  Forenede StaterForenede Stater J. Cako 3 6. 6.   Q  Forenede StaterForenede Stater J. Cako 2 0  
Q  SydkoreaSydkorea S.-r. Lee 6. 1 2      Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina C. Liu 3 3
 ThailandThailand P. Plipuech 6. 6.   Toilet  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Y. Xu 6. 6.  
Toilet  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina X. Gao 4. plads 4. plads    ThailandThailand P. Plipuech 3 4. plads  
Toilet  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Y. Xu 7. 7.   Toilet  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Y. Xu 6. 6.  
3  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina X. Han 5 5     Toilet  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Y. Xu 3 0
8. plads  UsbekistanUsbekistan S. Sharipova 6 6 1    Kinesisk TaipeiKinesisk Taipei K.-c. Chang 6. 6.  
 Kinesisk TaipeiKinesisk Taipei K.-c. Chang 7. 6.    Kinesisk TaipeiKinesisk Taipei K.-c. Chang 6. 6.  
 JapanJapan A. Bedstemor 3 1    BulgarienBulgarien A. Najdenova 2 4. plads  
 BulgarienBulgarien A. Najdenova 6. 6.      Kinesisk TaipeiKinesisk Taipei K.-c. Chang 7. 6.
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina R. Tian 3 6. 2   2  TysklandTyskland T. Maria 5 2  
 GeorgienGeorgien S. Schapatawa 6. 0 0r    Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina R. Tian 4. plads 2  
Q  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Y. Yuan 2 0   2  TysklandTyskland T. Maria 6. 6.  
2  TysklandTyskland T. Maria 6. 6.    

Dobbelt

Såningsliste

Ingen. parring Runde nået

01. Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Han Xinyun pek Soylu
KalkunKalkun 
Semifinaler
02. BulgarienBulgarien Aleksandrina Najdenowa Katarzyna Piter
PolenPolen 
Semifinaler
03. JapanJapan Hiroko Kuwata Akiko Omae
JapanJapan 
sejr
04. plads ThailandThailand Nicha Lertpitaksinchai Peangtarn Plipuech
ThailandThailand 
1 runde

Forklaring af symboler

  • r = pensioneret
  • d = diskvalifikation
  • hvor = walkover

Resultater

Første runde   Kvartfinaler   Semifinaler   endelig
1  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina X. Han ©. Soylu
 KalkunKalkun 
6. 6.        
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina X. Gao F. Xun
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
3 0     1  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina X. Han ©. Soylu
 KalkunKalkun 
7. 2 [10]  
 Kinesisk TaipeiKinesisk Taipei K.-c. Chang N. Stojanovi
 SerbienSerbien 
6. 6.    Kinesisk TaipeiKinesisk Taipei K.-c. Chang N. Stojanovi
 SerbienSerbien 
6 5 6. [7]  
Toilet  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Z. Sun M. Zhou
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
3 2       1  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina X. Han ©. Soylu
 KalkunKalkun 
2 2  
4. plads  ThailandThailand N. Lertpitaksinchai P. Plipuech
 ThailandThailand 
3 3      Forenede StaterForenede Stater J. Cako S. Sharipova
 UsbekistanUsbekistan 
6. 6.  
 Forenede StaterForenede Stater J. Cako S. Sharipova
 UsbekistanUsbekistan 
6. 6.      Forenede StaterForenede Stater J. Cako S. Sharipova
 UsbekistanUsbekistan 
6. 6.  
Toilet  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Y. Wang Z. Wei
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
2 3    Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina C. Liu R. Tian
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
1 3  
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina C. Liu R. Tian
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
6. 6.        Forenede StaterForenede Stater J. Cako S. Sharipova
 UsbekistanUsbekistan 
1 3
 SydkoreaSydkorea N.-l. Han S.-r. Lee
 SydkoreaSydkorea 
    3  JapanJapan H. Kuwata A. Omae
 JapanJapan 
6. 6.
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Q. Zhao L. Zhu
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
w. O.      Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Q. Zhao L. Zhu
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
0 5    
 ThailandThailand K. Buayam L. Kumkhum
 ThailandThailand 
2 7. [2]   3  JapanJapan H. Kuwata A. Omae
 JapanJapan 
6. 7.  
3  JapanJapan H. Kuwata A. Omae
 JapanJapan 
6. 6 4 [10]       3  JapanJapan H. Kuwata A. Omae
 JapanJapan 
3 6. [10]
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Y. Li Y. Wang
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
2 3     2  BulgarienBulgarien A. Najdenova K. Piter
 PolenPolen 
6. 1 [5]  
 Kinesisk TaipeiKinesisk Taipei C.-w. Chan Y.-h. Lee
 Kinesisk TaipeiKinesisk Taipei 
6. 6.      Kinesisk TaipeiKinesisk Taipei C.-w. Chan Y.-h. Lee
 Kinesisk TaipeiKinesisk Taipei 
6. 2 [12]  
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina X. Jiang J. Kang
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
6. 3 [8.]   2  BulgarienBulgarien A. Najdenova K. Piter
 PolenPolen 
2 6. [14]  
2  BulgarienBulgarien A. Najdenova K. Piter
 PolenPolen 
4. plads 6. [10]    

Weblinks

Opiniones de nuestros usuarios

Tobias Danielsen

Tak. Artiklen om $ 50.000 Suzhou 2016 var meget nyttig for mig., Tak

Jacob Mouritsen

Meget interessant denne artikel om $ 50.000 Suzhou 2016

Lena Aagaard

For dem som mig, der søger oplysninger om $ 50.000 Suzhou 2016, er dette et meget godt valg., God artikel om $ 50.000 Suzhou 2016, Godt indlæg

Erna Kragh

Endelig en artikel om $ 50.000 Suzhou 2016, der er let at læse.