$ 100.000 Shenzhen 2017



Internettet er en uudtømmelig kilde til viden, også når det drejer sig om $ 100.000 Shenzhen 2017. Århundreder og århundreder af menneskelig viden om $ 100.000 Shenzhen 2017 er blevet hældt og bliver stadig hældt ind i nettet, og det er netop derfor, at det er så vanskeligt at få adgang til det, da vi kan finde steder, hvor det kan være vanskeligt eller endog upraktisk at navigere. Vores forslag går ud på, at De ikke skal lide skibbrud i et hav af data om $ 100.000 Shenzhen 2017, og at De hurtigt og effektivt skal kunne nå frem til alle visdommens havne.

Med dette mål for øje har vi gjort noget, der går ud over det indlysende, og vi har indsamlet de mest opdaterede og bedst forklarede oplysninger om $ 100.000 Shenzhen 2017. Vi har også indrettet den på en måde, der gør den let at læse, med et minimalistisk og behageligt design, der sikrer den bedste brugeroplevelse og den korteste indlæsningstid. Vi gør det nemt for dig, så det eneste, du skal bekymre dig om, er at lære alt om $ 100.000 Shenzhen 2017! Så hvis du mener, at vi har nået vores mål, og du allerede ved, hvad du ville vide om $ 100.000 Shenzhen 2017, vil vi meget gerne have dig tilbage på dette rolige hav af sapientiada.com, når din videnshunger er vakt igen.

Den $ 100.000 Shenzhen 2017 var en kvindernes tennisturnering i Shenzhen . Hardcourt-turneringen var en del af ITF Women's Circuit 2017 og fandt sted fra 7. til 12. november 2017.

singler

Såningsliste

Ingen. Spiller Runde nået

01. Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Zhu Lin Semifinaler
02. Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Han Xinyun 1 runde
03. SchweizSchweiz Jil Teichmann 1 runde
04. plads Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Liu Fangzhou endelig
Ingen. Spiller Runde nået
05. Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Lu Jingjing Kvartfinaler

06. Forenede StaterForenede Stater Jacqueline Cako 16. runde

07. TysklandTyskland Anna Zaja 1 runde

08. plads Det Forenede KongerigeDet Forenede Kongerige Katie Boulter 1 runde

Forklaring af symboler

  • r = pensioneret
  • d = diskvalifikation
  • hvor = walkover

Resultater

Første runde   16. runde   Kvartfinaler   Semifinaler   endelig
1  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina L. Zhu 6. 6.                        
Toilet  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina S. Cao 2 0   1  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina L. Zhu 6. 2 7.
 SydkoreaSydkorea N.-l. Han 6. 6.    SydkoreaSydkorea N.-l. Han 3 6. 5  
 RuslandRusland A. Piwowarowa 4. plads 2     1  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina L. Zhu 5 6. 6.
 JapanJapan S. Aoyama 6. 6.    JapanJapan S. Aoyama 7. 3 4. plads  
Spørgsmål  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina A. Gai 2 2    JapanJapan S. Aoyama 6. 6.  
Toilet  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Y. Xu 1 5   6.  Forenede StaterForenede Stater J. Cako 3 2  
6.  Forenede StaterForenede Stater J. Cako 6. 7.     1  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina L. Zhu 6 5 6. 5
4. plads  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina F. Liu 6. 6.   4. plads  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina F. Liu 7. 1 7.  
Spørgsmål  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Z. Sol 3 4. plads   4. plads  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina F. Liu 6. 6.  
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Z. Yang 4. plads 1    RuslandRusland A. Gassanova 3 1  
 RuslandRusland A. Gassanova 6. 6.     4. plads  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina F. Liu 6. 6.
 SerbienSerbien N. Stojanovi 4. plads 7. 6.   5  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina J. Lu 3 3  
Spørgsmål  Forenede StaterForenede Stater I. Neel 6. 6 5 1    SerbienSerbien N. Stojanovi 3 3  
 SerbienSerbien N. Kostic 0 2   5  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina J. Lu 6. 6.  
5  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina J. Lu 6. 6.     4. plads  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina F. Liu 5 2
8. plads  Det Forenede KongerigeDet Forenede Kongerige K. Boulter 2 3    CanadaCanada C. Zhao 7. 6.
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Y. Zhang 6. 6.    Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Y. Zhang 2 6. 7.  
 IndienIndien A. Raina 3 4. plads    Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina F. Xun 6. 2 6 3  
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina F. Xun 6. 6.      Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Y. Zhang 6 6 6. 7.
 Det Forenede KongerigeDet Forenede Kongerige K. Dunne 6. 6.    Det Forenede KongerigeDet Forenede Kongerige K. Dunne 7. 3 5  
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina H. Guo 1 4. plads    Det Forenede KongerigeDet Forenede Kongerige K. Dunne 6. 6.  
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina X. Dig 6. 6.    Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina X. Dig 1 1  
3  SchweizSchweiz J. Teichmann 3 4. plads      Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Y. Zhang 4. plads 6. 3
7.  TysklandTyskland A. Zaja 4. plads r    CanadaCanada C. Zhao 6. 3 6.  
 CanadaCanada C. Zhao 6.    CanadaCanada C. Zhao 6. 4. plads 7.  
Toilet  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Y. Zhang 4. plads 1    Det Forenede KongerigeDet Forenede Kongerige L. Robson 1 6. 5  
 Det Forenede KongerigeDet Forenede Kongerige L. Robson 6. 6.      CanadaCanada C. Zhao 7. 6.
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina X. søn 6. 6.    Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina X. søn 5 4. plads  
Spørgsmål  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Q. Ye 2 2    Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina X. søn w. O.  
Toilet  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina X. Wang 6. 6.   Toilet  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina X. Wang  
2  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina X. Han 3 4. plads    

Dobbelt

Såningsliste

Ingen. parring Runde nået

01. JapanJapan Shko Aoyama Yang Zhaoxuan
Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
endelig
02. Forenede StaterForenede Stater Jacqueline Cako Nina Stojanovi
SerbienSerbien 
sejr
03. Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Lu Jingjing dig Xiaodi
Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
1 runde
04. plads Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina Jiang Xinyu Tang Qianhui
Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
Semifinaler

Forklaring af symboler

  • r = pensioneret
  • d = diskvalifikation
  • hvor = walkover

Resultater

Første runde   Kvartfinaler   Semifinaler   endelig
1  JapanJapan S. Aoyama Z. Yang
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
6. 4. plads        
Toilet  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina H. Guo X. Wang
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
3 2 r     1  JapanJapan S. Aoyama Z. Yang
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
6. 6.  
 JapanJapan A. Okuno F. Xun
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
6. 6.    JapanJapan A. Okuno F. Xun
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
1 1  
 SerbienSerbien N. Kostic C. Zhao
 CanadaCanada 
1 2       1  JapanJapan S. Aoyama Z. Yang
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
6. 6.  
3  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina J. Lu X. Dig
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
6. 2 [13]      SydkoreaSydkorea D.-b. Kim Q. Ye
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
3 1  
 Forenede StaterForenede Stater I. Neel A. Piwowarowa
 RuslandRusland 
1 6. [15]      Forenede StaterForenede Stater I. Neel A. Piwowarowa
 RuslandRusland 
6 3 4. plads  
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina A. Gai Y. Zhang
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
6 3 4. plads    SydkoreaSydkorea D.-b. Kim Q. Ye
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
7. 6.  
 SydkoreaSydkorea D.-b. Kim Q. Ye
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
7. 6.       1  JapanJapan S. Aoyama Z. Yang
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
4. plads 2
 SchweizSchweiz J. Teichmann A. Zaja
 TysklandTyskland 
    2  Forenede StaterForenede Stater J. Cako N. Stojanovi
 SerbienSerbien 
6. 6.
 Det Forenede KongerigeDet Forenede Kongerige K. Dunne L. Robson
 Det Forenede KongerigeDet Forenede Kongerige 
w. O.      Det Forenede KongerigeDet Forenede Kongerige K. Dunne L. Robson
 Det Forenede KongerigeDet Forenede Kongerige 
4. plads 4. plads    
 SydkoreaSydkorea N.-l. Han S.-r. Lee
 SydkoreaSydkorea 
2 1   4. plads  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina X. Jiang Q. Tang
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
6. 6.  
4. plads  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina X. Jiang Q. Tang
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
6. 6.       4. plads  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina X. Jiang Q. Tang
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
6 5 2
 RuslandRusland A. Gassanova A. Raina
 IndienIndien 
3 6. [10]     2  Forenede StaterForenede Stater J. Cako N. Stojanovi
 SerbienSerbien 
7. 6.  
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina X. Sun Z. Sun
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
6. 2 [6]      RuslandRusland A. Gassanova A. Raina
 IndienIndien 
2 5  
Toilet  Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina S. Feng J. Lu
 Folkerepublikken KinaFolkerepublikken Kina 
3 6. [7]   2  Forenede StaterForenede Stater J. Cako N. Stojanovi
 SerbienSerbien 
6. 7.  
2  Forenede StaterForenede Stater J. Cako N. Stojanovi
 SerbienSerbien 
6. 4. plads [10]    

Weblinks

Opiniones de nuestros usuarios

Caroline Sommer

Meget interessant denne artikel om $ 100.000 Shenzhen 2017

Leif Torp

I dette indlæg om $ 100.000 Shenzhen 2017 har jeg lært ting, jeg ikke vidste, så nu kan jeg gå i seng

Gert Kristensen

Min far udfordrede mig til at lave mine lektier uden at bruge Wikipedia, og jeg sagde til ham, at jeg kunne gøre det ved at søge på mange andre sider. Heldigvis fandt jeg denne hjemmeside, og denne artikel om $ 100.000 Shenzhen 2017 hjalp mig med at løse mine lektier. Jeg var næsten fristet til at gå til Wikipedia, da jeg ikke kunne finde noget om $ 100.000 Shenzhen 2017, men heldigvis fandt jeg det her, for så tjekkede min far min browserhistorik for at se, hvor jeg havde været. Kan du forestille dig, hvis jeg kom ind på Wikipedia? Heldigvis fandt jeg dette websted og artiklen om $ 100.000 Shenzhen 2017 her. Det er derfor, jeg giver dig mine fem stjerner

Britta Lorenzen

Jeg fandt artiklen om $ 100.000 Shenzhen 2017 meget nyttig, Tak